Domowy Kościół – świadectwo

W dniach 28.06-15.07 małżeństwo z naszej parafii Państwo Aleksandra i Andrzej Piotrowscy przeżywali swoje rekolekcje w ramach formacji Domowego Kościoła. Miejscem duchowego skupienia była Pyzówka (malowniczo położona wieś w Małopolsce). Zamieszczamy kilka słów Pani Aleksandry i Pana Andrzeja, które spisali jako podsumowanie tego pięknego czasu:

Przez dwa tygodnie rozważaliśmy tajemnice różańca św. Na każdej z tajemnic działo się coś ciekawego. To co nas tak bardzo dotknęło i zjednoczyło postaramy się w kilku słowach Wam opowiedzieć.
Znam Cię po imieniu i jestem Ci łaskawy te słowa towarzyszyły nam przez cały czas oazy. Dowiedzieliśmy się, że każde małżeństwo jest postrzegane jako sakrament jest powołaniem do głębokiej wspólnoty życia i miłości.
Było Boże Narodzenie🎅🎉🎊 był prawdziwy Mikołaj I były też jasełka przedstawione przez dzieci przebywające z nami a Jezuska grał 8miomiesieczny Staś
Takim Bożym dotknięciem i scaleniem naszego małżeństwa było dla nas odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych z procesja do źródełka z zapalonymi świecami, droga krzyżowa, gdzie każde małżeństwo pisało i prowadziło stację oraz dialog małżeński.Dialog małżeński jest to jedno z zobowiązań Domowego Kościoła i tak naprawdę nigdy on nam nie wychodził, zawsze się poddawalismy. Na oazie nauczyliśmy się, że do dialogu trzeba zaprosić Chrystusa, powierzyć mu siebie i wspólny nasz czas i wraz z Nim rozmawiać o sprawach ważnych i mniej ważnych. Zachęcamy Was do tego zobowiązania, gdyż jest to cudowna sprawa i moc bo wszystko mogę w tym, który mnie umacnia.
Kwintesencja był wieczór uwielbienia i dziękczynienia za męża lub żonę oraz odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w bardzo uroczysty sposób odświętnie ubrani. Urzekła mnie jeszcze wizyta w Krościenku w sercu Ruchu Światło -Życie, pojechalismy tam w wolnym czasie, gdzie po 38 latach weszłam do kaplicy Ruchu łzy poleciały mi że wzruszenia, bo Pan ma dla nas różne plany i nigdy nie wiadomo co nam przygotuje. Bóg był jest i będzie zawsze ten sam, zawsze przebacza jacy, zawsze kochający💕.
Za te rekolekcje, za umocnienie, za Was, za to, że jesteście, za Waszą i naszą modlitwę bardzo dziękujemy Ola i Andrzej
Chwała Panu

W naszej parafii od przeszło dwóch lat istnieje krąg Domowego Kościoła. Należą do niego pięć małżeństw z naszej parafii, które w ten sposób wzrastają w swojej miłości małżeńskiej i rodzinnej. Mamy ogromną nadzieję, że w naszej parafii znajdą się kolejne małżeństwa, które będą chciały formować się w Domowym Kościele. Do powstani kolejnego kręgu potrzebnych jest od 5 do 8 małżeństw. Gorąco zachęcamy! Odwagi! Jeśli jesteście zainteresowani lub macie jakiekolwiek pytania to możecie się skontaktować z ks. Stanisławem tel. 511 788 896.

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem. (więcej na http://www.dk.oaza.pl)

Wspólnota Domowego Kościoła jest naturalną kontynuacją formacji dla tych, którzy swoją młodość przeżywali w Oazie. Zawalczcie o większą miłość w swoim małżeństwie. Zachęcamy!