Koronka na Lotnisku

KORONKA ŚWIATA NA ULICACH MIAST – 28 września 2022, godz.15.00

Grudziądz, Osiedle Lotnisko, Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła i NMP z Fatimy

Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.
Zapraszamy do modlitwy wszystkich chętnych, by stanąć na ulicy, przed szkołą, kościołem oraz wszystkich wyznaczonych miejscach i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
W tym roku towarzyszą nam intencje:
1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą.”  (Dz. 1521)
2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących  należnych praw i wolności obywatelskich.
3 – Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
4 – O pokój na Ukrainie i na całym świecie.
5 – O  powrót  uchodźców  do  ich  ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów.
6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.
Patronat HonorowyAkcję modlitewną objął i przedsięwzięciu błogosławi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.

Miejsca objęte modlitwą:

1. Kaplica Wieczystej Adoracji ul. Ikara
  2. Szkoła Podstawowa nr 21 od strony hali sportowej, ul. Nauczycielska – Kustronia
  3. Rondo przy Lidlu, ul. Hallera – Nauczycielska
  4. Dom Pomocy Społecznej nr 3, ul. Dywizjonu 303
  5. Rondo „Pod Kasztanami”, ul. Warszawska – Polskich Skrzydeł
  6. Rondo w kierunku szpitala, Warszawska – Rydygiera (bloki)
  7. Kaplica Szpitalna, ul. Rydygiera
  8. Dom Seniora i Opieki „Przy Solankach”, ul. Warszawska