XXVIII Niedziela Zwykła (9.10)

1. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza Święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2. Serdecznie zapraszamy we wtorek, 18 października na Mszę Świętą w intencji służby zdrowia o godz. 18:30.

3. W środę o godz. 17:00 w salce parafialnej odbędzie się wykład historyczny dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego pt: „800 lat Ewangelizacji Grudziądza”.  O godz. 18:30 będzie sprawowana Msza Święta o reewangelizację Grudziądza.

4. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie ministrantów i lektorów oraz spotkanie wspólnoty św. Moniki w salce parafialnej.

5. W czwartek odpust parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Msza Święta o godz. 17.00 a po niej procesja różańcowa. Figurę Matki Bożej przy poszczególnych stacjach będą niosły następujące grupy parafialne: I: Odnowa w Duchu Świętym , II: Róże Różańcowe, III: Młodzież, IV:  Ministranci, V: Kapłani.

6.  W sobotę o godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza Święta za rodziców i wszystkich opłakujących śmierć dzieci nienarodzonych.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 Msza Święta za nauczycieli i wychowawców. Po tej Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

8. W przyszłą niedzielę czuwanie i Apel Jasnogórski od godz. 20:00 do 21.00. Szczególnie zapraszamy młodzież.

9. Powstała w naszej parafii grupa, której patronuje św. Franciszek niosąca nazwę „Pomocnicy św. Franciszka”. Jednym z zadań tej grupy jest dokarmianie zwierząt. Można to uczynić m. in wrzucając karmę dla zwierząt do specjalnie przygotowanego miejsca w kościele.

10. Od poniedziałku przyjmujemy wypominki za dusze zmarłych. Kartki do wypisywania imion i nazwisk są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Prosimy przynosić je do biura parafialnego. Wypominki jednorazowe co łaska, wypominki roczne 10 zł od jednej duszy (trzeba zauważyć, że poza wypominkami za tych zmarłych odprawianych jest jeszcze 12 Mszy Świętych).

11. Zapraszamy na pielgrzymki do Tyńca, Krakowa, Łagiewnik, Zakopanego w dniach 11-13 listopada, a także na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 26 listopada. Szczegóły w biurze pielgrzymkowym.

12. Trwa akcja „Mój piękny różaniec”. Prosimy dzieci o przynoszenie gotowych różańców do kościoła.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Krystyna Gubała, Mieczysław Mróz oraz Wojciech Sieński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

14. Dzisiaj po Mszy Świętej zapraszamy na film o objawieniach Pana Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie. Przy tej okazji zachęcamy do wstępowania do wspólnoty Miłosierdzia Bożego.