XXXII Niedziela Zwykła (6.11)

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13:00 wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w konkursie „Mój piękny różaniec” wręczymy słodkie nagrody.

2. W poniedziałek zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne od godz. 16:00 do godz. 18:00.

3. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie ministrantów, Wspólnoty św. Moniki, Rycerstwa Niepokalanej oraz krótkie spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Częstochowy-Tyńca-Łagiewnik-Sanktuariów Podhala, która odbędzie się w dniach 11-13 listopada.

4. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej rozpoczynamy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji ojczyzny w kaplicy wieczystej adoracji. Adoracja zakończy się w piątek przed wieczorną Mszą Świętą. W zakrystii dostępna jest lista osób i wspólnot, które chciałyby w poszczególnych godzinach przewodniczyć modlitwom.

5. Ks. bp Wiesław Śmigiel udziela diecezjanom na najbliższy piątek dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

6. Serdecznie zapraszamy na kongregację, czyli doroczną modlitwę za zmarłych kapłanów z Grudziądza i z naszych rodzinnych parafii, która odbędzie się 12 listopada w sobotę o godz. 11:00. Mszę Świętą będą koncelebrować wszyscy proboszczowie z Grudziądza.

7. W sobotę o godz. 16:00 spotkanie Rodziny Radia Maryja.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 Msza Święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców a o godz. 18:30 Msza Święta oraz katecheza dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na tę Mszę Świętą także rodziców kandydatów do bierzmowania.

9. W niedzielę 13 listopada o godz. 15:00 odbędzie się Msza Świętej, po której przy kościele zostanie odsłonięty obelisk ku czci pomordowanych: 12 duszpasterzy Grudziądza i 3,5 tys. mieszkańców Grudziądza w czasie II wojny światowej. Wcześniej o godz. 14:00 odbędzie się wykład historyczny pana Pawła Skuteckiego w salce parafialnej o zbrodniach dokonanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

10. Dzisiaj święcimy opłatki Bożonarodzeniowe, z którymi panowie kościelni udadzą się do Waszych domów. Opłatek będzie też dostępny u pana Organisty na chórze. Opłaty za opłatek są w całości przeznaczone dla panów kościelnych i pana organisty. Jest to forma podziękowania za ich gorliwą służbę w parafii. Serdecznie zachęcamy do zaopatrywania się w poświęcone opłatki, które rozprowadza nasza parafia, niż nabywanie ich z niepewnego źródła.

11. Przypominany o trwającej zbiórce wełnianych rękawiczek, czapek i szali dla dzieci i dorosłych z Ukrainy. Zachęcamy, aby były wykonane własnoręcznie z wełny. Pod koniec listopada przekażemy wszystkie te rzeczy za pośrednictwem ks. Maksyma do Chersonia.

12. Udało nam się w części kościoła obić już ławki. Całkowity koszt inwestycji to 30 tys. Zebraliśmy dotychczas połowę tej kwoty. Za tydzień kolekta inwestycyjna, którą polecamy waszej ofiarności. Będzie poświęcona na ten cel.

13. W tym tygodniu zmarli śp: Kazimierz Szymanek, Marian Gogolin, Edmund Watkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

14. Dzisiaj po Mszy Świętej zapraszamy na film – świadectwa osób nawróconych.