III Niedziela Zwykła (22.01)

1. Wczoraj był dzień babci, dzisiaj jest dzień dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia w dniu waszego święta. Życzymy Wam zdrowia i dumy z Waszych wnucząt. Wczoraj nasza schola zaśpiewała koncert kolęd w DPSie na ul. Dywizjonu 303 z okazji dnia babci i dnia dziadka. Dzisiaj o godz. 10:00 koncert scholi dla babć i dziadków na Mszy Świętej o godz. 10:00. Za piękne śpiewanie dzieciom i panu organiście bardzo dziękujemy.

2. Dziś o godz. 13:00 Msza Święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

3. W poniedziałek zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne od godz. 16:00 do godz. 18:00

4. W środę o godz. 18:30 Msza Święta w intencjach wspólnoty św. Moniki.

5. W środę po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów.

6. W czwartek serdecznie zapraszamy na wieczór poezji. Rozpoczynamy cykl spotkań literackich. Pierwszy wieczór będzie poświęcony poezji ks. Jana Twardowskiego. Spotkanie o godz. 19:30 w salce parafialnej.

7. W sobotę o godz. 8:30 Msza Święta w języku łaciński.

8. Serdecznie zapraszamy na wieczór karnawałowy członków i sympatyków grupy Podróżników z Lotniska (tworzą ją wszyscy ci, którzy uczestniczą w naszych pielgrzymkach i wycieczkach), który odbędzie się w sobotę wieczorem o Mszą Świętą godz. 17:00. Dalsza część w salce parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 Msza Święta dla dzieci, rodziców oraz pracowników Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych na ul. Parkowej.

10. Powracamy do „zwykłego” funkcjonowania kancelarii parafialnej: poniedziałek – piątek: 16:00 – 18:00 oraz sobota: 9:15 – 10:15.

11. Dobiegają końca w naszej parafii kolędy, czyli błogosławieństwo naszych mieszkań i domów. Plan kolęd na najbliższe dni:

Poniedziałek, 23 stycznia 2023

Lotnicza 30, Łowicka, Kręta, Uprawna, droga Łąkowa – prosimy o pojazd na godz. 16:00
Warszawska 50-52 oraz KOLĘDY DODATKOWE
Sobota, 28 stycznia 2023

Węgrowo – pozostała częśćWarszawska nad szosą – pozostała częśćoraz KOLĘDY DODATKOWE

12. Wszystkie grupy językowe (j. włoski, j. angielski) powracają do normalnego funkcjonowania.

13. W ferie zimowe pragniemy zorganizować codzienne warsztaty plastyczne od godz. 10 do godz. 12 oraz półkolonie dla dzieci prowadzone przez ich dziadków. Seniorów zapraszamy z wnukami do wspólnej zabawy przy grach planszowych i grach dydaktycznych. Więcej szczegółów przed feriami.

14. W Zakopanem od kilku dni pada śnieg. Podhale wspaniale prezentuje się w przepięknej zimowej scenerii. Mamy dla Was niespodziankę. Zapraszamy na wyprawę do Zakopanego w ferie zimowe w dniach od 10 do 12 lutego. Koszt wyjazdu to 650 zł. W programie: zwiedzanie sanktuarium Podhala, wizyta w Krakowie i Częstochowie. Serdecznie tę zimową wyprawę polecamy.

15. W ubiegłym tygodniu zmarli śp.: Zbyszko Kaniecki oraz Romualda Wojciechowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…