VI Niedziela Zwykła (12.02)

1. Dzisiejsza kolekta jest kolektą inwestycyjną. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

2. Serdecznie zapraszamy na wykład pani prof. dr hab. Bożeny Łozowickiej pt: „Alleopatia w Twoim ogródku”. Odbędzie się on dzisiaj o godz. 16:00 w salce parafialnej. Nauczymy się m.in. zasad pielęgnacji ekologicznego ogródka. Alleopatia to sposób komunikacji roślin, wiedza o wzajemnym oddziaływaniu na siebie poszczególnych gatunków drzew, krzewów i roślin ozdobnych. Udział w wykładzie jest gratis.

3. Serdecznie zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne w poniedziałek od godz. 16:00 do 18:00 w salce parafialnej.

4. W każdy poniedziałek od godz. 15:00 do godz. 16:00 rusza poradnia psychologiczna. Pani Elżbieta Dorosz będzie miała stałe dyżury w jednej z salek parafialnych. Pani psycholog specjalizuje się w niesieniu pomocy osobom uzależnionym od alkoholu oraz krewnym tych osób.

5. We wtorek o godz. 17:00 spotkanie chóru parafialnego a po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Rzymu. Wyjazd pielgrzymów w czwartek rano o godz. 3:00.

6. W środę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Szarbela.

7. W czwartek, 16 lutego zapraszamy na parafialny tłusty czwartek o godz. 16:00 w salce parafialnej. Pączki upieką poszczególne wspólnoty parafialne.

8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej w salce parafialnej.

9. W sobotę o godz. 9:15 spotkanie scholki parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 Msza Święta oraz spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców a o godz. 18:30 Msza Święta i krótka katecheza dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

11. Od przyszłego tygodnia wznawiamy spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Terminy spotkań dostępne są na naszej stronie parafialnej.

12. Oprócz lekcji języka włoskiego i języka angielskiego za tydzień rusza szkółka języka niemieckiego dla początkujących. Zapisy w biurze parafialnym. Przy tej okazji informujemy, że wszelkie zajęcia prowadzone przy naszej parafii są gratisowe. Nauczyciele, którzy uczą także robią to gratisowo za co serdecznie im dziękujemy.

13. W ubiegłym roku sakrament chrztu przyjęło 81 dzieci, pierwszą Komunię Świętą przyjęło 142 dzieci a sakramentalny związek małżeński zawarło 17 par. W ubiegłym roku zmarły 104 osoby. W czasie odwiedzin duszpasterskich przyjęło nas ok. 50% mieszkańców za co serdecznie dziękujemy.

14. W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Kazimiera Markowska, Henryk Śliwiński, Marek Cymerman, Kazimierz Miotek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…