Niedziela Miłosierdzia Bożego (16.04)

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą Świętą odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj o godz. 13:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

3. Bóg zapłać za ofiary zebrane na kolektę inwestycyjną. Przeznaczamy ją na zapłatę za nowy konfesjonał dźwiękochłonny.

4. Od poniedziałku do środy (od 17 do 19 kwietnia) odbędzie się wyjazd do Holandii na festiwal tulipanów. Spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18:30. Ponadto zapraszamy na wyjazd do opery Nova w Bydgoszczy na Musical „Bulwar Zachodzącego Słońca”, który odbędzie się 20 maja. Cena 160 zł. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Częstochowy 21 maja. Cena 110 zł. Zapisy w biurze pielgrzymkowym.

5. W poniedziałek od godz. 16:00 do godz. 18:00  warsztaty plastyczne dla dzieci.

6. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Miłosierdzia Bożego.

7. W środę Msza Święta i nabożeństwo ku czci św. Szarbela.

8. Zapraszamy serdecznie w środę na pierwszą słodką środę. Co tydzień od godziny 18:00 zapraszamy osoby lubiące gotować i piec do wspólnego biesiadowania, degustacji własnych produktów, zwłaszcza słodkich oraz wymiany pomysłów na zdrowe i ekologiczne potrawy.

9. W piątek spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio po wieczornej Mszy Świętej.

10. Za tydzień zapraszamy na „Zieloną niedzielę” organizowaną przez naszą parafię oraz przez wspólnotę św. Franciszka działająca przy naszej parafii. Każdy z uczestniczących w niedzielnej Mszy Świętej dostanie gratis jedno drzewko z prośbą, aby je wsadzić w dowolnym miejscu. Będą buki, graby, dęby i świerki i inne. Dodatkowo zapraszamy do leśnictwa Biały Bór przy drodze asfaltowej Biały Bóg – Hanowo gdzie 22 kwietnia, czyli w przyszłą sobotę od godz. 10:00 do godz. 12:00 będzie wspólne sadzenie Lasu Pamięci Jana Pawła II.

11. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

12. Za dwa tygodnie, w niedzielę 30 kwietnia zapraszamy serdecznie na piknik służb mundurowych. Od godziny 10:00 do godz. 15:00 na placu przy kościele i na placu przy ulicy Ikara przy „Stokrotce”. W programie pikniku: statyczny pokaz sprzętu wojskowego i strażackiego, atrakcje i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, poczęstunek wojskową grochówką i możliwość odwiedzenia namiotów promujących jednostki wojskowe i inne służby mundurowe. Będzie to okazja, aby podziękować służbom mundurowym za wzorową służbę Ojczyźnie i społeczeństwu.

13. W dniach 7-14 maja zapraszamy na Misje Święte.

14. Przypominamy, że w naszej parafii uroczystość I Komunii jest organizowana zawsze w trzecią niedzielę maja (w roku 2023, 2024, 2025 itd.).

15. Poradnia psychologiczna jest czynna w każdy poniedziałek od 15 do 16 w salce parafialnej na plebanii.

16. W ubiegłym tygodniu zmarła ś.p.: Mirosława Dryszczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

17. Dzisiaj po Mszy Świętej zapraszamy do kawiarenki na film o Miłosierdziu Bożym.