III Niedziela Wielkanocna (23.04)

1. Gościmy ks. Mateusza Architę. Dziękujemy ks. Mateuszowi za świadectwo, wygłoszone Słowo Boże i zachętę, aby pieszo pielgrzymować na Jasną Górę. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć materialnie pielgrzymkę wrzucając ofiary do puszek.

2. W poniedziałek od godz. 15:00 do godz. 16:00 poradnia psychologiczna w salce parafialnej.

3. Poniedziałkowe warsztaty plastyczne dla dzieci w tym tygodniu wyjątkowo odwołane.

4. W poniedziałek o godz. 18:30 Msza Święta za wspólnotę Sychar a po niej spotkanie tej wspólnoty.

5. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek i czwartek o godz. 16.15 – I grupa (z godz. 11:30) i o godz. 17:15 – grupa II (z godz. 13:00).

6. W środę o godz. 18:30 Msza Święta w intencjach wspólnoty św. Moniki.

7. W środę po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów i lektorów.

8. Zapraszamy serdecznie w środę na kolejną słodką środę na godz. 18:00.

9. W czwartek o godz. 19:30 wieczór poetycki. Tematem spotkania będzie twórczość Wisławy Szymborskiej.

10. W piątek o godz. 17:30 wypominki roczne za zmarłych oraz Msza Święta za tych zmarłych o godz. 18:30.

11. W sobotę o godz. 8:30 Msza Święta w języku łacińskim.

12. W przyszłą niedzielę, Msza Święta dedykowana szkole na ul. Parkowej.

13. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, od godz. 10:00 do 15:00 serdecznie zapraszamy na piknik służb mundurowych. W programie: statyczny pokaz sprzętu wojskowego i strażackiego, gry i konkursy dla dzieci, grochówka i szereg innych atrakcji.

14. W dniach 7-14 maja zapraszamy na Misje Święte.

15. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone płyny do dezynfekcji – oczyszczający płyn dezynfekcyjny do rąk z gliceryną. Każdy może wziąć je gratisowo. Jest to upominek do Caritasu Grudziądzkiego.

16. Po Mszy Świętej zapraszamy, aby podejść na tył kościoła przy zakrystii. Wszystkim wręczamy gratisowo drzewka: graby, buki, jesiony, świerki i inne. Według badań każde drzewo średniej wielkości pochłania w ciągu roku 7 kg. dwutlenku węgla. Jeśli wszyscy będziemy sadzili co roku jedno drzewo to w sposób znaczący przyczynimy się do pielęgnowania naszej pięknej planety. Inicjatywa podjęta jest przy wsparciu Wspólnoty św. Franciszka do wstępowania do której zapraszamy.

17. W ubiegłym tygodniu zmarli ś.p.: Elżbieta Słomska, Jolanta Jopczyńska, Mirosława Bagniewska, Gerard Marchewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

18. Dzisiaj po Mszy Świętej zapraszamy wraz z ks. Mateuszem do kawiarenki na film ukazujący świadectwa młodych ludzi uczestniczących w pieszej pielgrzymce z Grudziądza na Jasną Górę.