Niedziela Zesłania Ducha Świętego (28.05)

1. Dzisiaj o godz. 13:00 Msza Święta za poległych w obronie ojczyzny i rotmistrza Witolda Pileckiego. Po Mszy Świętej zasadzimy pamiątkowy Dąb Pileckiego na placu przy kościele. O godz. 14:00 redaktor Tadeusz Płużański wygłosi wykład o Grupie Pileckiego. Na tej Mszy Świętej zakończenie białego tygodnia.

2. Codziennie w czerwcu po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W poniedziałek poradnia psychologiczna od godz. 15:00 do godz. 16:00.

4. W poniedziałek warsztaty plastyczne dla dzieci od godz. 16:00 do godz. 18:00.

5. W poniedziałek Msza Święta za wspólnotę Sychar oraz spotkanie tej wspólnoty po Mszy Świętej.

6.  W środę o godz. 18:00 “słodka środa” w salce parafialnej.

7. W środę o godz. 18:30 Msza Święta i ostatnie nabożeństwo majowe z udziałem kandydatów do sakramentu bierzmowania.

8. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

9. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej od godziny 17:30. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

10. W pierwszy piątek miesiąca spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

11. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 8:30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

12. Tego dnia po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Wyjątkowo ks. Dawid będzie odwiedzał chorych w sobotę 10 czerwca. O godz. 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej, Róż Różańcowych oraz Margaretek.

13. W sobotę 3 czerwca od godz. 10:00 do godz. 12:00 zapraszamy dzieci na gry i zabawy z okazji dnia dziecka pt: „W Krainie Baśni”.

14. Zapraszamy dzieci na piknik „Parafia Dzieciom” w przyszłą niedzielę od godz. 12:00 do godz. 15:00. W programie: dmuchańce, konkursy i zabawy, słodka gastronomia.

15. Wraz z klubem „Olimpia Grudziądz” zakładamy drużynę piłkarską Olimpii dla chłopców w wieku od 10 do 12 lat. Trenerem będzie pan Łukasz Czupkowski. Treningi we wtorek i czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:15 na orliku przy ulicy Ikara. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do zakrystii albo do ks. Marka w szkole.