Wizytacja

W poniedziałek 2 pażdziernika będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację pasterską. Biskup Józef Szamocki przybywa do każdej parafii naszego dekanatu, by razem z nami się modlić, sprawować sakramenty święte i umacniać nas w wierze. Obecność biskupa, szczególnie w czasie wizytacji jest znakiem jedności wspólnoty parafialnej z Jednym, Powszechnym i Apostolskim Kościołem Jezusa Chrystusa.  Plan wizytacji przedstawia się następująco:  o godz. 10.00 Msza św. rozpoczynająca wizytację, o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym procesja i modlitwa za zmarłych, która rozpocznie się w kaplicy cmentarnej, o godz. 15.00 w kościele katecheza Ks. Biskupa, koronka do Miłosierdzia Bożego, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i mamy w stanie błogosławionym, których Ks. bp pobłogosławi. Będzie też możliwość przystąpienia do Komunii św. dla tych, którzy tego dnia nie mogą być na Mszy św. O godz. 17.00 w kawiarence spotkanie rad parafialnych (duszpasterskiej i gospodarczej) z Ks. Biskupem, a w salce spotkanie młodzieży z ks. Dawidem Wasielewskim diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. O godz. 18.30 Msza św. kończąca wizytacje w czasie której Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnych modlitwach i spotkaniach dla umocnienia wiary i jedności Kościoła Chrystusowego. Módlmy się gorąco o błogosławione owoce czasu wizytacji dla całej naszej wspólnoty parafialnej i naszych rodzin.