XXXI Niedziela Zwykła (30.10)

1. W poniedziałek zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne od godz. 16:00 do godz. 18:00. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Sychar.

2. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych porządek niedzielny Mszy Świętych. Dodatkowo o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu komunalnym na Kobylance. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.

3. W czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych (przez osiem kolejnych dni) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenia cmentarza oraz odmówienie modlitwy za zmarłych.

4. 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Tego dnia nawiedzimy oraz będziemy modlić się na cmentarzach protestanckich znajdujących się na terenie naszej parafii: o godz. 10:00 w Gaci a o godz. 11:00 w Węgrowie.

5. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie ministrantów.

6. W czwartek we wspomnienie św. Huberta o godz. 16:00 Msza Święta w intencji zmarłych leśników i myśliwych. Tego dnia po Mszy Świętej o godz. 18:30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

7. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18:00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego.

8. W sobotę o godz. 8:30 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Ks. Stanisław odwiedzi chorych wyjątkowo tydzień później. O godz. 16:00 spotkanie Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej oraz Margaretek

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 13:00 szczególnie dzieci i młodzież, które uczestniczyły w konkursie „Mój piękny różaniec”. Po Mszy Świętej będzie odbiór słodkich niespodzianek.

10. Przyjmujemy wypominki roczne za dusze zmarłych. Kartki do wypisywania imion i nazwisk są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Kartki z czytelnie wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych prosimy przynosić do biura parafialnego. Wypominki roczne – 10 zł od jednej duszy (trzeba zauważyć, że poza wypominkami za tych zmarłych odprawianych jest jeszcze 12 Mszy Świętych).

11. W tym tygodniu przed Mszami Świętymi wieczornymi będą wyczytywane wypominki jednorazowe.

12. Przypominany o trwającej zbiórce wełnianych rękawiczek, czapek i szali dla dzieci i dorosłych z Ukrainy. Zachęcamy, aby były wykonane własnoręcznie z wełny. Pod koniec listopada przekażemy wszystkie te rzeczy za pośrednictwem ks. Maksyma do Chersonia.

13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę Częstochowa-Tyniec-Łagiewniki-Sanktuaria Podhala, która odbędzie się w dniach 11-13 listopada br.

14. Przy wyjściu głównym z kościoła można nabyć za dobrowolną ofiarę kalendarz na przyszły rok wykonany przez kleryków naszego toruńskiego seminarium. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie seminarium.

15. W tym tygodniu zmarł śp: Zdzisław Muś. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

16. Dzisiaj po Mszy Świętej zapraszamy na film o wyjątkowym charakterze Uroczystości Wszystkich Świętych.