Niedziela Miłosierdzia Bożego (7.04)

1. Dzisiaj przeżywamy wiosenny festyn parafialny od godz. 10:00-15:00. W czasie festynu można skorzystać z atrakcji i dmuchańców (dla dzieci, które były na Mszy Świętej dmuchańce gratis, dla pozostałych jako cegiełka – jeden z dmuchańców zasponsorowali księża z naszej parafii a pozostałe zostały zakupione z ofiar jakie składacie na duszpasterstwo dzieci i młodzieży). W czasie festynu można poczęstować się gorącym posiłkiem, goframi, popkornem i watą cukrową składając ofiarę jako cegiełkę. Wszystkie cegiełki jakie składacie przeznaczamy na remont schodów kościoła. Wynegocjowaliśmy bardzo korzystną cenę płyt granitowych – 350 zł za m2, ale i tak całkowity koszt będzie znacznym wydatkiem dla naszej wspólnoty.

2. Dzisiaj o godz. 13:00 Msza Święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

Również dzisiaj po wieczornej Mszy św. ok. 19:30 pierwsze spotkanie Parafialnego Kina Biblijnego. Dzisiaj pierwszy odcinek serialu „The Chosen”.

3. Wszystkie grupy parafialne w tym tygodniu spotykają się normalnie.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

4. W poniedziałek poradnia psychologiczna od 15:00 do 16:00, warsztaty plastyczne dla dzieci od 16:00-18:00, szkółka wędkarska i szkółka gry na gitarze.

5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z grupy wtorkowej.

6. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Wspólnoty św. Moniki w salce parafialnej.

7. Zawsze po wieczornej Mszy Świętej sprzątamy naszą świątynię. Serdecznie prosimy o pomoc.

8. Zapraszamy młodzież do kawiarenki w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

9. W sobotę parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe na Strzemięcinie zaprasza na Grudziądzki Kongres Wspólnot od 10:00 do 14:00. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

10. W sobotę o 10:00 zapraszamy na spacer Parafialnych Wędrowców.

11. Za tydzień kolekta inwestycyjna.

12. Za tydzień po Mszach o godz. 10:00; 11:30 i 13:00 będziemy rozprowadzać ciasta. Ofiary przeznaczymy dla chorego dziecka.

13. Od wczoraj rozpoczęliśmy remont głównych schodów. Prosimy o uwagę przy wchodzeniu i schodzeniu.

14. Zapraszamy na jednodniowy wyjazd parafialny do Berlina w dniu 20.04 oraz na pielgrzymkę Włochy – Toskania – Rzym w dniach 15-23.10.2024.

15. W ubiegłym tygodniu zmarli ś.p.: Mirosław Góra, Zdzisław Gąsior, Irena Kamińska, Krystyna Rakowska, Stanisław Chmielewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…