Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1.01.2023)

1. W czasie odwiedzin duszpasterskich biuro parafialne czynne od poniedziałku do soboty od godz. 9:00 do godz. 10:00. W tym tygodniu w piątek (Uroczystość Trzech Króli) biuro parafialne będzie nieczynne.

2. Trwają w naszej parafii kolędy, czyli błogosławieństwo naszych mieszkań i domów. Plan kolęd na najbliższe dni:

Poniedziałek, 2 stycznia 2023 r.Nauczycielska 2 Nauczycielska 8  Wtorek, 3 stycznia 2023Nauczycielska 10Nauczycielska 12, Nauczycielska 14
Środa, 4 stycznia 2023Nauczycielska 16Nauczycielska 18, Parkowa 82Czwartek, 5 stycznia 2023Parkowa 34, 36, 40, 84
Sobota, 7 stycznia 2023Gać – prawa strona – od godz. 10:00Rydygiera 3 – od godz. 14:00

3. Cały plan kolęd jest wywieszony w gablocie w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii: parafialotnisko.pl.

4. W poniedziałek od godz. 16:00 do godz. 18:00 warsztaty plastyczne dla dzieci.

5. W środę o  godz. 18:30 zostanie sprawowana Msza Święta za zmarłego śp. papieża Benedykta XVI.

6. W czwartek po wieczornej  Mszy Świętej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

7. W piątek w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli niedzielny porządek Mszy Świętych. Tego dnia będzie także pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą oraz przyjmowania Komunii Świętej.

8. W tym roku nasza parafia bierze udział w Miejskim Orszaku Trzech Króli. Będziemy reprezentować króla Afryki, którego symbolizuje kolor niebieski, dlatego prosimy, aby w ubiorze uczestników Orszaku naszej Parafii był obecny element tego koloru.

Rozpoczęcie Orszaku o godz. 12:00 przy Teatrze, zakończenie około godz. 13:00 na Rynku. Nasza parafia przygotowuje ostatnią scenkę Orszaku- pokłon Dzieciątku. Dla uczestników wydarzenia przewidziana jest grochówka wojskowa i ciepłe napoje. Serdecznie zapraszamy.

9. W sobotę o godz. 8:30 Msza Święta oraz nabożeństwo pierwszosobotnie. Ze względu na wizyty duszpasterskie w styczniu nie odwiedzamy chorych.

10. W niedzielę o godz. 13:00 Msza Święta połączona z koncertem kolęd w wykonaniu scholi oraz uzdolnionych dzieci wytypowanych przez katechetów. Na tej Mszy Świętej zostaną także poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.11. Przy głównym z wyjściu z kościoła można za dobrowolną ofiarę nabyć kleryckie czasopismo „Sługa”. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie naszego toruńskiego seminarium duchownego.