IV Niedziela Zwykła (29.01)

1. W poniedziałek zajęcia plastyczne od godz. 16:00 do godz. 18:00. Od poniedziałku w drugim tygodniu ferii (od 06.02) codziennie od godz. 10:00 do godz. 12:00.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Wspólnoty Sychar.

3. W środę po Mszy Świętej wieczornej i nowennie do Matki Bożej, spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w salce parafialnej.

4. W czwartek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego znane także w naszej polskiej tradycji jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także dzień życia konsekrowanego. Tego dnia pamiętamy w modlitwach o osobach konsekrowanych, szczególnie s. Ewelinie posługującej w biurze parafialnym oraz w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 18:30 nastąpi poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

5. W piątek od godz. 17:30 spowiedź pierwszopiątkowa a po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Bezpośrednio po tym nabożeństwie nastąpi błogosławieństwo błażejowe (błogosławieństwo świecami). Po błogosławieństwie błażejowym spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w salce parafialnej.

6. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Ponadto o godz. 16:00 w salce parafialnej spotkanie Margaretek, Akcji Katolickiej oraz Róż Różańcowych.

7. W pierwszą sobotę w Grudziądzu jak co miesiąc odbędzie się męski różaniec w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 10:40 będzie rozważanie, o godz. 11:00 Msza Święta, po której nastąpi przejście do Domu Zakonnego s. Elżbietanek i tam o godz. 12:00 różaniec.

8. Wczoraj, we wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia, nuncjusz apostolski w Polsce ogłosił, że papież Franciszek mianował nowego biskupa gliwickiego. Został nim pochodzący z diecezji toruńskiej ks. prał. Sławomir Oder.

9. W ubiegłym tygodniu zmarli śp.: Elżbieta Czarnecka, Kazimierz Kowalewski, Marek Żyżyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Wszystkim życzymy spokojnych ferii, dobrego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu.