V Niedziela Wielkiego Postu (26.03)

1. Dzisiaj o godz. 13:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

2. W poniedziałek od godz. 16:00 do godz. 18:00 warsztaty plastyczne.

3. Msza Święta w intencjach Wspólnoty Sychar i spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Droga Krzyżowa ulicami miasta w piątek o godz. 16. Rozpoczęcie w parafii NSPJ i Św. Ojca Pio. Zakończenie w parafii św. Mikołaja. Nasza parafia została poproszona, aby nieść krzyż od stacji VIII.

5. W naszej parafii w piątek tylko jedna Droga Krzyżowa o godz. 18.00.

6. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Proszę również zgłaszać chorych, których moglibyśmy odwiedzić z komunią świąteczną.

7. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. dla Męskiego Różańca i o godz. 12:00 różaniec przy pomniku pomordowanych w czasie II wojny światowej kapłanów i wiernych. Po modlitwie zapraszamy członków Męskiego Różańca na kawę i słodycze do kawiarenki parafialnej.

8. W sobotę o godz. 16:00 spotkanie Róż Różańcowych, Margaretek i Akcji Katolickiej.

9. W niedzielę 2 kwietnia o godz. 17.00 spod kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do naszej świątyni wyruszy Marsz Papieski. Marsz będzie przebiegał procesyjnie ulicami: Bydgoska, Pruszyńskiego, Bora-Komorowskiego, Hallera, Nauczycielską oraz Ikara. Po jego zakończeniu będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna (o godz. 18.30) za pontyfikat św. Jana Pawła II. Serdecznie prosimy o udekorowanie okien i balkonów na trasie Papieskiego Marszu.

10. W niedzielę palmową stowarzyszenia działające przy parafii będą rozprowadzać poświęcone palmy. Zbiórka będzie przeznaczona na cele charytatywne.

11. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę (przy okazji poświęcenia pokarmów) będą zbierane ofiary na dekoracje świąteczne i kwiaty do grobu Pańskiego.

12. W Wielki Piątek o godz. 17:00 planujemy Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Trasa będzie zbliżona do trasy procesji Bożego Ciała.

13.  W biurze parafialnym i zakrystii są do nabycia paschaliki oraz świece ozdobne „Caritas” w cenie 15 zł. Dochód na cele charytatywne.

14. W kościele, w prezbiterium prosimy wziąć kartki do spowiedzi.

15. W ubiegłym tygodniu zmarli śp.: Marek Fiedorczuk. Krystyna Lipińska, Roman Pażontka i Janina Kasprzyk.

16. Dzisiaj zapraszamy po każdej Mszy Świętej do naszej kawiarenki.