Niedziela Trójcy Świętej (4.06)

1. Zapraszamy dzieci na piknik „Parafia Dzieciom”, który organizujemy dzisiaj od godz. 12:00 do godz. 15:00. W programie: dmuchańce, konkursy i zabawy, słodka gastronomia.

2. W poniedziałek poradnia psychologiczna od godz. 15:00 do godz. 16:00.

3. W poniedziałek warsztaty plastyczne dla dzieci od godz. 16:00 do godz. 18:00.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie związków niesakramentalnych w salce parafialnej.

5.  W środę o godz. 18:00 “słodka środa” w salce parafialnej.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym po wieczornej Mszy Świętej.

6. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej oraz ministrantów.

7. W czwartek uroczystość nakazana Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Swięte  w Boże Ciało o godz. 7:00, 8:30, 10:00 (w połączeniu z procesją eucharystyczną), nastepnie bezpośrednio po procesji oraz o godz. 18:30. Procesja z uwagi na trwające remonty dróg w tym roku ulicami: Ikara – Nauczycielska – CWK –  Polskich Skrzydeł i powrót ulicą Ikara). Serdecznie prosimy o udekorowanie ołtarzy eucharystycznych: ołtarze I i II będą w stałych miejscach. Ołtarz III będzie na wysokości ul. Ikara 15-17 a ołtarz IV przy bramie głównej kościoła.

8.  Brzozy do dekoracji będą dostępne w środę po wieczornej Mszy Świętej przy plebanii. Próba dzieci przed sypaniem kwiatków w środę po wieczornej Mszy Świetej.

9. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharstyczna dookoła kościoła w połączeniu z wieczorną Mszą Świętą. Prosimy, aby dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły w procesjach w strojach komunijnych, a “Dzieci Maryi” w niebieskich pelerynkach. Katechetów prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji.

10. Na stronie internetowej parafii są dostępne informacje dla kandydatów do bierzmowania.

11. W ubiegłym tygodniu zmarli: Albin Pawłowski, Kazimierz Kościuk, Piotr Lebowski, Halina Wilczewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…