XVII Niedziela Zwykła (30.07)

1. Cieszymy się z obecności wśród nas o. Marka Szymańskiego, który wygłosił dla nas Słowo Boże. O. Marek po Mszy Świętej będzie zbierał ofiary do puszek na działalność misyjną.

2. Tworzymy od dzisiaj Parafialne Koło Misyjne, które będzie brało udział w akcjach charytatywnych na rzecz misji świętych – po Mszy Świętej chętnych zapraszamy do przyjścia do zakrytii, aby się zapisać do tej grupy.

3. W okresie wakacyjnym Msze Święte w dni powszednie tylko o godz. 8:30 i 18:30. W niedziele Msze Święte bez zmian. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do 18.00.

4. Będziemy przeżywali w tym tygodniu dni eucharystyczne. W czwartek nabożeństwo pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy Świętej.

5. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18:00. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe.

6. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. W dniach 2-12 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się w środę od Mszy Świętej w Farze o godz. 6:00. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się dzisiaj w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego po Mszy Świętej o godz. 18:00. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę u ks. Mateusza Archity (607 895 820).

8 W czasie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę dla tych, którzy nie mogą w niej uczestniczyć będzie organizowana Duchowa Pielgrzymka. Odbywać się będzie każdego dnia w jednym z kościołów Grudziądzkich. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła i przy wejściu do biura parafialnego. U nas takie czuwanie odbędzie się 9 sierpnia o godz. 18:30.

9. Zapraszamy 15 sierpnia na rowerową pielgrzymkę na odpust do Mokrego. Wyjazd o godz. 8:00 sprzed naszego kościoła.

10. W ubiegłym tygodniu zmarł ś.p. Roman Trzebiatowski: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…