XXI Niedziela Zwykła (27.08)

1. Do końca sierpnia Msze Święte w dni powszednie tylko o godz. 8:30 i 18:30, a od piątku
(1 września) Msze Święte w godz: 7.00, 8.30 i 18.30. W niedziele Msze Święte bez zmian.

2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty Sychar.

4. W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca: okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.30. Po Mszy Śwętej nabożeństwo pierwszopiątkowe, po którym spotkanie wspólnoty Miłosierdzia Bożego w salce parafialnej.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Ks. Stanisław wyjątkowo odwiedzi chorych za tydzień w sobotę.
9 września. O godz. 16:00 spokanie w salce parafialnej członków Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Margaretek oraz Wspólnoty Wieczystej Adoracji.

7. W niedzielę o godzinie 18:30 Msza Święta i spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Więcej informacji na stronie internetowej parafii (parafialotnisko.pl).

8. Serdecznie zapraszamy na codzienne, choćby krótkie nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Wieczystej Adoracji.

9. 9 września odbędzie się piesza pielgrzymka z Grudziądza do Rywałdu. Wyjście o 7:30 z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu. Pątnicy z naszej parafii dołączą się do tej pielgrzymki na rondzie przy kasztanach na ul. Warszawskiej. Zapisy w naszym biurze parafialnym do środy 6 września. Koszt dla uczestników wracających do domu podstawionym autobusem wynosi 20 zł., zaś dla osób wracających indywidualnie 5 zł. (koszt ubezpieczenia).

10. W tym tygodniu zmarli śp.: Ewa Dragosz, Danuta Orzechowska i Jadwiga Broda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Przy wyjściu ze świątyni jest wyłożony tygodnik „Niedziela” w cenie 10 zł i biuletyn parafialny za dowolne ofiary.