Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (26.11)

1. Jesteśmy w trakcie instalacji systemu grzewczego w naszym kościele. Dziękujemy za wszystkie ofiary przeznaczone na ten cel.

2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła panie z Grupy Rękodzieło Artystyczne będą rozprowadzały stroiki świąteczne. Dochód przeznaczymy na zakup urządzenia do robienia waty cukrowej i popkornu, które będą służyły parafii. Ponadto można także nabywać u pań, w zakrystii oraz w biurze parafialnym świece Caritas na stół wigilijny. Duże świece w cenie 20 zł a małe po 10 zł.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 u przedstawicieli Rycerstwa Niepokalanej będzie można przy wyjściu z kościoła odebrać „Cudowny Medalik”, którego historia  związana jest z objawieniami Matki Bożej św. Katarzynie Laboure.

4. Dziś o godz. 13:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców oraz Msza Święta dedykowana społeczności Szkoły na ul Parkowej.

5. Dzisiaj o godz. 16:00 wykład historyczny dot. kuchni staropolskiej. Panie zaangażowane w „słodkie środy” poczęstują uczestników swoimi wyrobami.

6. W poniedziałek od 15:00 do 16:00 poradnia psychologiczna, od 16:00 do 18:00 warsztaty plastyczne dla dzieci, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty Sychar.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

8. W piątek będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:30. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po którym spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego.

9. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Tego dnia spotkanie Margaretek, Akcji Katolickiej, Róż Różańcowych oraz Wspólnoty Wieczystej Adoracji  o godz. 16:00 w salce parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza Święta za zmarłych wyczytywanych
w wypominkach rocznych.

11. Od 4 grudnia rozpoczynamy wizyty duszpasterskie – kolędy. Szczegółowy plan zostanie podany w przyszłą niedzielę.

12. Można nabyć poświęcony opłatek. Pan Janusz, nasz kościelny uda się
z nim do Waszych domów. Opłatek będzie też dostępny u pana Organisty na chórze. Opłaty za opłatek są w całości przeznaczone dla pana kościelnego i pana organisty. Jest to forma podziękowania za ich gorliwą służbę w parafii. Serdecznie zachęcamy do zaopatrywania się w poświęcone opłatki, które rozprowadza nasza parafia, niż nabywanie ich z niepewnego źródła.

13. Zapraszamy serdecznie na wyjazd do Krakowa na Jarmark Bożonarodzeniowy w dniach 7-9 grudzień oraz na pielgrzymko-wycieczkę
w dniach 6-15 marzec 2024 r. do Loudes, Paryża i na Lazurowe Wybrzeże.

14. W ubiegłym tygodniu zmarła ś.p.: Danuta Karczyńska, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…