IV Niedziela Adwentu (24.12)

1. W tym szczególnym czasie związanym ze świętami Bożego Narodzenia wszystkim parafianom i gościom życzymy głębokiej radości ze spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, wiele pokoju serca, który wypływa ze Żłóbka Betlejemskiego, doświadczania obecności Bożej a także przeżywania tego czasu w bliskości z najbliższymi, krewnymi, przyjaciółmi, aby ten czas był naprawdę wyjątkowy.

2. Serdecznie dziękujemy za nabycie cegiełek w postaci stroików i pierników. Okazaliście się niezwykle hojni, gdyż zebraliśmy 7035 zł. Kwotę tę przeznaczamy na duszpasterstwo dzieci w naszej parafii. Zakupiliśmy dotychczas za 5315 zł maszynę do robienia waty cukrowej, maszynę do popkornu i gofrownicę. Dodatkowo dwie gofrownice zostały nam ofiarowane przez anonimowego parafianina. Zapraszamy w Uroczystość Trzech Króli wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami na wspólne śpiewanie kolęd o godz. 13:00, a potem na degustacje waty cukrowej, popkornu i gofrów.

3. Również serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zebraliśmy ponad 120 paczek dla małych dzieci w hospicjach. Przekażemy je wszystkie „Fundacji Małych Stópek”.

4. Jako parafia również zapłaciliśmy za kolejny rok nauki i pobytu internacie trojgu dzieci z Rwandy, które przed kilku laty adoptowaliśmy. Dzięki Wam pierwszego stycznia rozpoczną nowy rok szkolny. Nasze dzieci mają w tej chwili po 7 lat.

5. Zapraszamy na celebracje świąteczne. Nie będzie Mszy Świętej dzisiaj o godz. 18:30 oraz w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 7:00. Pasterki o godz. 22:00 i 24:00.
W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Święte w porządku niedzielnym (z wyjątkiem wspomnianej Mszy Świętej o godz. 7:00 w „pierwsze święto”).

6. Po świętach wznawiamy kolędy, czyli błogosławieństwo naszych mieszkań i domów. Plan kolęd na najbliższe dni:

Środa, 27 grudnia 2023
Kustronia 6A, 6B, 6C, 6F, 6G
Czwartek 28 grudnia 2023
Kustronia 24, 30
Piątek 29 grudnia 2023
Kustronia 1
Parkowa 50, 80, Lotnicza 1, 3
Sobota 30 grudnia 2023
Gać – prawa strona od 10:00
Rydygiera 3, 5 od 14:00

7. Ponadto plan kolęd jest dostępny w gablocie, w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii: parafialotnisko.pl.

8. Na czas kolęd, czyli do końca stycznia odwołujemy wszystkie spotkania grup parafialnych, które prowadzą księża. Spotkania i zajęcia prowadzone przez osoby świeckie odbywają się bez zmian.

9. Na czas kolęd biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9:15 do 10:15.

10. W środę Msza Święta w intencjach Wspólnoty św. Moniki.

11. W przyszłą niedzielę, 31.12. o godz. 18:30 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za miniony rok. Będziemy także prosili o potrzebne łaski dla naszych parafian. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziekczynno-przebłagalne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele do godz. 20:00.

12. Dziękujemy za dostarczoną karmę dla zwierząt. Zawieziemy ją do schroniska w Węgrowie w czwartek 28.12, o godz. 14:00.

13. Rozstrzygnięcie konkurusu „Mój piękny lampion” będzie miał miejsce 6 stycznia podczas Mszy Świętej o godz 13:00.

14. W ubiegłym tygodniu zmarł ś.p: Henryk Kruszyński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…