Niedziela Świętej Rodziny (31.12)

1. Dzisiaj o godz. 18:30 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za kończący się rok kalendarzowy. Będziemy także prosili o potrzebne łaski dla naszych parafian. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziekczynno-przebłagalne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele do godz. 20:00.

2.Trwają w naszej parafii kolędy, czyli błogosławieństwo naszych mieszkań
i domów. Plan kolęd na najbliższe dni:

Wtorek, 2 stycznia 2023: Nauczycielska 6, 8Środa, 3 stycznia: Nauczycielska 2, 4 Nauczycielska 14, 16
Czwartek, 4 stycznia 2023:Nauczycielska 12, 18Piątek, 5 stycznia 2023: Nauczycielska 10, Parkowa 40, 82, 84

3. W czasie odwiedzin duszpasterskich biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9:15 do godz. 10:15. W sobotę biuro parafialne nieczynne.

4. Na czas kolęd, czyli do końca stycznia odwołujemy wszystkie spotkania grup parafialnych, które prowadzą księża. Spotkania i zajęcia prowadzone przez osoby świeckie odbywają się bez zmian.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywali dni eucharystyczne. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszoczwartkowe o nowe i święte powołania do służby w kościele.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:30. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo pierwszpiątkowe. Ze względu na wizyty duszpasterskie w styczniu nie odwiedzamy chorych.

7. W sobotę, w Uroczystość Obawienia Pańskiego – Trzech Króli niedzielny porządek Mszy Świętych. Zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą o godznie 13:00 wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami na wspólne śpiewanie kolęd o godz. 13:00 a potem na degustacje waty cukrowej, popkornu i gofrów. Na tej Mszy Świętej odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu „Mój piękny lampion”
a także poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

8. Także w tym roku nasza parafia bierze udział w Miejskim Orszaku Trzech Króli. Będziemy reprezentować króla Afryki, którego symbolizuje kolor niebieski, dlatego prosimy, aby w ubiorze uczestników Orszaku naszej Parafii był obecny element tego koloru. Rozpoczęcie Orszaku o godz. 12:00 przy Teatrze, zakończenie około godz. 13:00 na Rynku. Nasza parafia przygotowuje ostatnią scenkę Orszaku- pokłon Dzieciątku. Dla uczestników wydarzenia przewidziana jest grochówka wojskowa i ciepłe napoje. Serdecznie zapraszamy.

9. Serdecznie zapraszamy na koncert noworoczny muzyki poważnej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18:30.

10. W ubiegłym tygodniu zmarli ś.p: Longina Korpalska, Ewa Górna, Gertruda Laskowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11.  Wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym nowym roku kalendarzowym.