II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj po Mszach Świętych o godz: 10:00, 11:30 i 13:00 zapraszamy na gorący posiłek a dzieci po Mszy Świętej o godz. 13:00 na watę cukrową. O godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Od jutra rozpoczynamy rekolekcje szkolne. Dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły dzieci mają skrócone lekcje. Spotkanie dla klas I-IV w kościele o godz. 15:00
w poniedziałek, wtorek i środę; dla klas V-VIII w kościele o godz. 16:30 także
w  poniedziałek, wtorek i środę. Rekolekcje w tym roku poprowadzą alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Za bezpieczeństwo dzieci
w drodze do kościoła oraz powrót z kościoła do domów odpowiadają rodzice. Plan rekolekcji jest podany w e-dzienniku.

3. W poniedziałek od 15:00 do 16:00  poradnia psychologiczna, o 17:30 spotkanie Szkółki Wędkarskiej a o 19:00 Szkółka Gitarowa. Ze względu na rekolekcje szkolne nie będzie warsztatów plastycznych dla dzieci.

4. Spotkania do kandydatów do bierzmowania w grupach: we wtorek po wieczornej Mszy Świętej grupa wtorkowa ks. Dawida, a w piątek grupa piątkowa ks. Andrzeja.

5. W środę o godz. 18:30 Msza w intencjach wspólnoty św. Moniki i spotkanie
w salce parafialnej.

6. W piątek o godz. 17:00 droga krzyżowa dla dzieci, a  godz. 18:00 droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w czasie nabożeństw. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe.

7. W piątek spotkanie młodzieży po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.

8. Serdecznie zapraszamy na Nocne Czuwania Wielkopostne w piątek od 21:00 do 4:00 w sobotę w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.

9. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8:30. Tego dnia odwiedzimy chorych
z sakramentami świętymi. O godz 16:00 spotkanie Róż Różańcowych i Margaretek.

10. Zapraszamy w sobotę o 10:00 wszystkich członków i sympatyków „Parafialnych Wędrowców” na kolejną wyprawę dookoła jeziora Tarpno i na Małą Księżą Górę, konieczne są dwa bilety autobusowe. Piesza trasa ok. 7 km.

11. W przyszłą niedzielę wykład historyczny p. Dawida Przewodowskiego o godz. 16:00 na temat mozaiki religijnej Grudziądza w okresie międzywojennym.

12. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.

13. W zakrystii są do nabycia paschaliki Caritas na stół Wielkanocny w cenie 16 zł.

14. Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za udział w półkoloniach zimowych. Szczególne podziękowania dla członków Odnowy w Duchu Świętym.

15. W ostatnim czasie zmarli śp.: Maria Dwojacka oraz Marianna Jędrzejewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…