X Niedziela Zwykła (11.06)

1. Dzisiejsza kolekta jest kolektą inwestycyjną. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w zorganizowaniu pikniku “Parafia Dzieciom”.

3. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza Święta oraz spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna dookoła kościoła w połączeniu z wieczorną Mszą Świętą. Prosimy, aby dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły w procesjach w strojach komunijnych, a “Dzieci Maryi” w niebieskich pelerynkach.

5. W poniedziałek wyjazd do Orientarium w Łodzi o godz. 8:00 z przystanku na ul. Ikara.

6. Warsztaty plastyczne dla dzieci w poniedziałek od godz. 16:00 do godz. 18:00.

7. We wtorek, 13 czerwca o godz. 18:00 różaniec fatimski w kościele a po Mszy Świętej wieczornej procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe.

8. W środę o godz. 18:00 “słodka środa” w salce parafialnej, a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty św. Moniki oraz spotkanie ministrantów.

9. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15:00 będziemy modlili się koronką do Miłosierdzia Bożego w intencjach zapisanych w księdze, która znajduje sie w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy, aby wpisywać tam swoje intencje, które Wspólnota Miłosierdzia Bożego poleca w swoich modlitwach.

10. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po wieczornej Mszy Świętej w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym będzie nabożeńtwo grupy modlitewnej św. o. Pio. Kartki z intencjami, które będą wyczytywane w czasie nabożeństwa można zostawiać w koszyku pod chórem.

11. W przyszłą niedzielę Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechtycznego dla Szkoły na ul. Parkowej.

12. W przyszłą niedzielę spotkanie historyczne o godz. 16:00 nt: “Bitwa nad jeziorem Rządzkim – geneza i przebieg”.

13. 3 lipca odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca na Diecezjalne Spotkanie Żywego Różańca. Wyjazd o godz 8:00.

14. W ubiegłym tygodniu zmarli śp.: Helena Kosonoga oraz Benedykt Łupina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…